HomePortalFAQSearchRegisterLog in

Share | 

Recenzija Humanoida

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
SaDiCA
Admin
Admin

Broj komentara : 2617
Mjesto : Lukavac

PostSubject: Recenzija Humanoida   Sat Nov 28 2009, 21:53

Recenzija: top40.about.com

Na svom drugom po redu engleskom studijskom albumu, njemački bend Tokio Hotel cilja na svoju publiku. Glavni pjevač Bill Kaulitz, ima melankolični glas koji daje mračni emocionalni pizvuk svakoj pjesmi koju odluči pjevati. Postoje značajni znanstveno fantastični elementi koji ocrtavaju cijeli album i privlače mušku publiku, dok će prividna ranjivost, zasigurno privući ženski kadar fanova. Najčešće to funkcionira veoma dobro, ali u nekim trenutcima, jednostavno zvuče kao trenutno najbolji tinejdžerski bend.

Posuđivanje od ostalih izviđača

Na ovome se albumu čuju odzvuci mnogih ostalih izvođača. Vodeći singl "Automatic" koristi predložak auto-melodije koja zvuči kao kopirana s najnovijeg američkog hip-hop albuma. Sa svojim ponavljajućim klavijaturama ''Dogs unleashed" zvuči vrlo slično izvođačima novog vala osamdesetih. ''Hey you'' ima snažne udarace kasnog metala 80ih, a melodija ''Human connect to Human'' je bliska rođakinja ''Personal Jesusa'' Depeche Modea. Svi ti posuđeni elementi daju sličan i nejasan zvuk ''Humanoidu'', u isto vrijeme zvuči i bezlično, ali i slobodno, kreativno.

Kada vam TH uđe pod kožu

Postoje momenti kada se spojite s Tokio Hotelom i uđe vam pod kožu. Glas Billa Kaulitza je najkarakterističniji element glazbe Tokio Hotela, posebno na sporijim, osjećajnim pjesmama, počinje se nešto osjećati. ''World behind my wall'' ima sumornu svečanu ljepotu, koja omogućuje emocionalne osjećaje koji daju nadu. Kaulitzov vokal je mučan u ''The pain of love'' koja isto funkcionira. Jednostavan aranžman mudro upotpunjuju zvučni stihovi. Iskrena poruka ujedinjenja za emocionalni spas u ''Zoom into me'' zatvara album s bolnom gracioznošću i ljepotom.
Najbolje pjesme s ''Humanoida'':
• "Automatic"
• "World Behind My Love"
• "Pain of Love"
• "Zoom Into Me"

Stalna šablona Tokio Hotela

Najzad, ''Humanoid'' se računa kao naročito dobra šablona TH-a. Postoje dijelovi kada bend skače u mračne, teške emocije koje su u prošlosti isto bile na njihovim albumima, ali preokupirane tinejdžerima kao svojom publikom i prihvaćanjem. Bill Kaulitz ovdje ima lijep glas, i bend mu pruža stručnu potporu. Sve u svemu, TH će morati kopati dublje i istraživati svoju vlastitu posebnost i jedinstvenost ako žele zauzeti visoko mjesto na glazbenom području, tj. ako žele postati nešto više od posljednje teen-rock senzacije.
Ukupna ocjena: 5/5

Guest

PostSubject: Re: Recenzija Humanoida   Sun Nov 29 2009, 00:15

Joj Zoom Into Me meni najgora s albuma -.-
xD
Back to top Go down
Tomuschka
BIGGEST
BIGGEST

Broj komentara : 675
Mjesto : Sarajevo

PostSubject: Re: Recenzija Humanoida   Sun Nov 29 2009, 16:55

Ne sviđa mi se izbor najboljih pjesma xD
Ja mislim da na albumu ima boljih pjesama...
Al' mi se ocjena sviđa ^^
Back to top Go down
*NiNa*
BIGGEST TH FAN
BIGGEST TH FAN

Broj komentara : 6843

PostSubject: Re: Recenzija Humanoida   Sun Nov 29 2009, 17:07

awww...(((: <333
Back to top Go down
**MECKYJEVAmalla**
BIGGEST TH
BIGGEST TH

Broj komentara : 1076
Mjesto : New York &amp;lt;3

PostSubject: Re: Recenzija Humanoida   Sat Dec 05 2009, 13:19

Thx Sady Smile
Well ocena je super, swe smo owo znali xD Mogli su i neke bolje pesme da stave....
Back to top Go down
http://www.jumniedeluxe.blogger.ba
Nora
Mod
Mod

Broj komentara : 5005
Mjesto : London, UK

PostSubject: Re: Recenzija Humanoida   Mon Dec 14 2009, 00:05

Uglavnom, 100 puta je spomenuto kako ima emotivan, melanholičan, divan predivan glas, koji je glavna karakteristika TH.

Meni se dopada Hey You.
Zoom Into Me je lijepa, samo da se ne dere onoliko ... Bože sačuvaj, ja sam se stresla kad sam čula.
That Day ima divan refren. Ja se rasplakala ... ccc.
Sonnensystem sam rekla da je predobra još kad se pojavio onaj djelić na engleskom.
Komm, Träumer su lijepe.
Für Immer Jetzt mogu slušati do besvijesti.
U Humanoid mi je dobro ono 'Oh-Oh-Oh-Oh-Ooh' (xD)
I tako ... fino ih nahvališe, hh.

Back to top Go down
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000524362013
Sponsored content

PostSubject: Re: Recenzija Humanoida   Today at 05:52

Back to top Go down

Recenzija Humanoida
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1